SPOTKANIE Z ZAPAŚNIKAMI

Rano wstaję, wkładam dres.
Otwieram okno, miło jest.
Skaczę w górę, skaczę w bok,
i do tyłu robię skok.
Ręce w przód, ręce w tył.
Ćwiczę, abym zdrowy był

25 kwietnia, wybraliśmy się do hali zapaśniczej w Nowym Bytomiu, by zobaczyć jak wygląda miejsce,

w którym ćwiczyło wielu Rudzian -  zdobywców medali i pucharów ( min. tata P. Moni).

Aktualnie Fundacja "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci", została powołana do życia, aby promować sport

i kulturę fizyczną oraz wspierać rozwój dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem pięknej olimpijskiej dyscypliny jaką są zapasy.

To kontynuacja długoletniej tradycji zapaśniczej w Rudzie Śląskiej. Bez wątpienia na Motylka największe wrażenie zrobiła mata,

na której dzieci odbyły rozgrzewkę a potem uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez trenerów : Jerzego Sekurę i Piotra Topolskiego.

Kto wie, być może z naszego przedszkola wyłoni się zdobywca olimpijskiego medalu w zapasach. Zapraszam do galerii zdjęć :)