Ekologia ważna sprawa !

Nie rozrzucaj wkoło śmieci!

Śmieć do kosza zawsze leci

Dobrze, gdy do właściwego

Segregację znaj kolego!

W minionym tygodniu podczas zajęć, nasze Muchomorki zapoznały się z zasadami poprawnej segregacji odpadów. Dzięki praktycznym przykładom mogły lepiej zrozumieć, dlaczego segregacja jest tak istotna dla naszej planety. Poznały także obowiązujące standardy ekologiczne dotyczące pojemników na odpady i dowiedziały się, w jaki sposób należy właściwie segregować różnego rodzaju odpady.
Naszym celem było nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w dbaniu o środowisko. Dzięki temu, najmłodsi zdobędą umiejętności, które pomogą im stawać się coraz bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami.
W czwartek mieliśmy niesamowitą przyjemność w naszym przedszkolu uczestniczyć w konkursie wiedzy o Misiu Uszatku! Dzieci wzięły w nim udział z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem, prezentując swoją wiedzę na temat ulubionego misia z bajek. Było to nie tylko świetne wyzwanie intelektualne, ale również doskonała zabawa dla naszych maluchów.