Z Misiem Uszatkiem poznajemy Zabrze

Na mapie Polski, kółkiem zaznaczone
Jest miasto Zabrze.
Jego herb przedstawia, trzy wieże czerwone
Nad którymi koło, zębate wzniesione.

W miniony poniedziałek, w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Miś Uszatek i moja mała ojczyzna - Śląsk", dzieci z grupy "Muchomorki" wybrały się do Zabrza, aby bliżej poznać to miasto. Przedszkolacy mogli zobaczyć zdjęcia charakterystycznych miejsc tego miasta. Podczas zabaw dydaktycznych dzieciom przybliżono sylwetki znanych śląskich artystów: Krystiana Zimermana, Antoniego Cygana, Czesława Mozila oraz Magdaleny Popławskiej. Przedszkolacy mogli wcielić się w rolę poznanych artystów. W trakcie zabaw stali się znanymi aktorami, piosenkarzami, muzykami oraz malarzami. Zabawy parateatralne przyniosły dzieciom wiele radości. Podsumowaniem zajęć było namalowanie obrazu nawiązującego do miasta Zabrza.