Klub Zdrowego Przedszkolaka- SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

Witaminki, witaminki,

dla chłopczyka i dziewczynki

Podczas realizacji zajęć z Programu Klub Zdrowego Przedszkolaka,  dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?– uważnie śledząc proces ich powstawania. Wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia oraz analizowały jej zawartość. Utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Uczyły się odróżniać i rozpoznawać zdrową żywność po opakowaniach. Lepiły warzywa i owoce z plasteliny, brały udział w zabawach ruchowych, które również podkreślały jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna i  sport. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.