Wizyta w szkole podstawowej

W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:
starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

We wtorek, 19 marca, dzieci z grupy „Muchomorki” udały się z wizytą do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka, na zajęcia biblioteczne. Dla wszystkich dzieci była to wielka przygoda. Na początku przywitał nas pan dyrektor Damian Pajonk oraz pani Janina Bienek, która opiekuje się szkolną biblioteką. Pani Janina zorganizowała ciekawe i inspirujące zajęcia na temat zbliżającej się wiosny. Dzieci miały okazję posłuchać wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”, rozwiązać zagadki słuchowe, pogimnastykować się oraz wykonać wiosenną pracę plastyczną. Podczas wizyty dzieci miały możliwości poznania wybranych miejsc w szkole. Dzieci zobaczyły stołówkę, świetlicę, salę gimnastyczną oraz miejsce, w którym mieszka kot Teodor.

W podziękowaniu za ciepłe i miłe przyjęcie, pani Janina otrzymała od dzieci wiosenny kwiat. Na pożegnanie dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Dziękujemy serdecznie pani Janinie za wspaniale spędzony czas, ciekawe zajęcia i możliwości spaceru po szkole.