"W marcu jak w garncu" - czyli kreatywne zajęcia w naszej grupie

"W marcu jak w garncu mówi mój brat, to pada deszczyk, to śnieg, to grad.

I ja w mym garnku mam to i owo, bo ja gotuje kaszę marcową."

W tym tygodniu Grupa Muchomorków uczestniczyła w fascynującej tematyce "Marcowa pogoda". Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności poprzez interesujące zajęcia, które skupiały się na różnorodnych działaniach.

Podczas zajęć związanych z mierzeniem długości dzieci miały okazję poznać różne metody pomiaru oraz rodzaje miar. Dzieci brały udział w porządkowaniu kwiatków od najkrótszego do najdłuższego, co pozwoliło im lepiej zrozumieć pojęcie długości. Dzięki tym aktywnościom dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne oraz rozwijały umiejętność logicznego myślenia.

Nie mogło zabraknąć także pracy z tablicą multimedialną, która stanowi świetne narzędzie do nauki i zabawy. Dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych grach i zabawach, które pozwoliły im na zdobycie nowej wiedzy w atrakcyjny sposób. Ta forma nauki sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i szybko przyswajają nowe informacje.

Kolorowanie gigantycznej kolorowanki było doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i precyzji u dzieci. Praca ta angażuje małe rączki i rozwija umiejętności manualne, a jednocześnie stymuluje wyobraźnię i pozwala na cieszenie się efektem własnej pracy.

W tym tygodniu nie zabrakło również odwiedzin naszych absolwentów z pobliskiej szkoły podstawowej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez uczniów, a śmiechu i radości było przy tym co nie miara!

Podsumowując, ta długa, pełna ciekawych zajęć przedszkolna przygoda z tematyką „Marcowa pogoda” była niezwykle inspirująca i pouczająca dla grupy Muchomorków. Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności na wielu płaszczyznach i cieszyć się wspólną nauką oraz zabawą. Widać było, że każde dziecko zaangażowało się w zajęcia i z radością uczestniczyło we wszystkich aktywnościach.