Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 22

Chodzimy do szkoły i jest nam wesoło,

Bo wkoło wszyscy lubimy się ze szkołą,

Jest miło i fajnie w naszej podstawówce,

Dzięki nauczycielom mamy dużo wiedzy w główce,

Lekcje bez końca mogłyby tu trwać,

Tak dobrze się na nich bawi cała uczniowska brać!

27 lutego Pszczółki udały się z wizytą do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka. Dla naszych przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte. Po szkole oprowadzała nas pani Dagmara – nauczycielka klas początkowych I -III. Dzieci miały okazję obejrzeć sale lekcyjne, stołówkę, świetlicę, bibliotekę, a także zobaczyć, gdzie się znajduje gabinet dyrektora. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach bibliotecznych tematem, których był niedźwiedź polarny. Ponieważ 27 luty to Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W drodze powrotnej do przedszkola, Pszczółki kilka chwil spędziły na szkolnym placu zabaw.