Spotkanie z przedstawicielami klubu sportowego"Pogoń" Ruda Śląska

Koszykówka fajna sprawa,
piłka leci z lewa, prawa!
W koszu się zaś zatrzymuje,
punkt kto rzucił otrzymuje.

20 lutego naszą grupę odwiedzili przedstawiciele klubu sportowego "Pogoń" w  Rudzie Śląskiej: pan Zbyszek Bytomski - pasjonat koszykówki, pani Natalia Faber - trenerka oraz pan Tomasz Faber - członek zarządu klubu.

Goście przybyli, by promować  ruch wśród przedszkolaków i zachęcić do uprawiania sportu.

Pan Zbyszek - znany jako Zibi, prezentował zgromadzone na przestrzeni lat, gadżety rożnych klubów NBA. Dzieci miały także możliwość zobaczenia oryginalnych koszulek i spodenek zawodników grających w profesjonalnej lidze koszykarskiej.

Krasnale mogły na własnej skórze przekonać się, jaka frajda płynie z tego wyjątkowego sportu, dzięki licznym piłkom i koszom do gry, które znalazły się z tej okazji w naszej sali.

Trzeba przyznać, że można było zauważyć już pierwsze talenty, bo rzuty niektórych "zawodników", były tak czyste, że nie powstydziłby się ich sam Micheal Jordan :)