Baśnie, bajki, bajeczki

Bajkowy świat, inny niż nasz,

wszystko na dobre wciąż zmienia.

Biegnijmy więc tam, do bajkowych bram,

powiedzmy swoje życzenia.

"Misie” przeniosły się w tym tygodniu w świat bajek i baśni. Baśnie i bajki przekazują dzieciom najważniejsze prawdy o życiu, w sposób ciekawy
i skuteczny. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, których treść pobudzała małych słuchaczy do refleksji lub śmiechu, rozwijała mowę i myślenie. Poprzez bajki i baśnie dzieci uczyły się zasad postępowania, poznawały wzory dobrych zachowań, takich jak: prawdomówność, życzliwość, odwaga. Podejmowały próby oceny zachowania bohaterów. Dzieci chętnie rozwiązywały bajkowe zagadki, układały historyjki obrazkowe. "Misie" dużo współdziałały w grupach, dopasowywały cienie do postaci, szukały i dobierały do bajkowej postaci pasujący jej atrybut, odnajdowały wybranych bohaterów na dużym plakacie. Podążały również leśną ścieżką Czerwonego Kapturka oraz tańczyły do bajkowych piosenek. Wiele radości dała dzieciom praca plastyczna. "Misie" wykonały zaczarowane lusterko, które trzeba było samodzielnie odrysować z szablonu, wyciąć i ozdobić.