Miś Uszatek i moja mała ojczyzna - Ślask: Ruda Śląska miasto kopalń

W grudniu odbyła się kolejna wycieczka w ramach realizacji zadań z autorskiego programu "Miś Uszatek i moja mała ojczyzna - Śląsk". Tym razem tematem przewodnim było nasze miasto, które niegdyś słynęło ze swoich licznych kopalń.

Przedszkolaki miały okazję wyruszyć w podróż po Rudzie Śląskiej i odkryć jej najciekawsze zakątki.

Z racji tego, że tematem przewodnim zajęć były rudzkie kopalnie, nie mogło się obyć bez zabaw z nimi związanych.

Poprzez owe zabawę i twórcze działania, przedszkolaki zdobyły nową wiedzę o swoim mieście, co z pewnością pozostanie w ich pamięci. Tego typu zajęcia są doskonałą okazją do poznania rodzinnego miasta jak i przybliżenia jej historii, która powinna być pielęgnowana ze względu na aspekty kulturalno-społeczne.

Jak przebiegały zabawy w poszczególnych grupach? Zobaczcie sami, klikając w poniższe linki :)

Krasnale

Motylki