Filharmonia przedszkolaka, 9.01.24 r.

Klarnet bez wątpienia należy do tej grupy instrumentów, które charakteryzują się niezwykłym, wręcz magicznym brzmieniem.

Mogły się o tym przekonać przedszkolaki, które zapoznały się z tym instrumentem podczas kolejnego, muzycznego spotkania w ramach FILHARMONII PRZEDSZKOLAKA.

Pan Mirek opowiedział dzieciom z jakich elementów składa się klarnet, wymienił : ustnik, baryłki, korpusy: górny i dolny oraz czarę głosową. Najważniejszą częścią klarnetu jest oczywiście ustniki wraz ze stroikiem, na którym to zdolni klarneciści na samym tym elemencie są w stanie wygrać prostą melodię.

Zdolnym klarnecistą, który przybył do naszego przedszkola z panem Mirkiem, był pan Igor. Muzyk sprawił, że wygrywając melodie, mogliśmy się poczuć jak na noworocznym koncercie we Wiedniu. Mogliśmy wysłuchać min. Melodii Węgierskiej, albo melodie ludowej KRAKOWIACZEK... niektóre panie nawet śpiewały

W marcu kolejne muzyczne spotkanie, na które z niecierpliwością czekamy.