Miejski Konkurs Recytatorski - mamy II miejsce!

Z okazji Święta Niepodległości, Miejskie Przedszkole nr 42 w Rudzie Śląskiej zorganizowało konkurs recytatorski pod tytułem „Polska Niepodległa”.

Celem konkursu było pielęgnowanie kultury języka ojczystego, kształtowanie patriotyzmu od najmłodszych lat, rozbudzanie talentów i aktywności twórczej dzieci oraz doskonalenie umiejętności recytowania utworów literackich.

Nasze przedszkole reprezentowały Wanda Chińska i Agata Engler z grupy Muchomorków.

Wanda zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Twój dom”, Agata zaprezentowała wiersz Władysława Bełzy pt. „Modlitwa polskiej dziewczynki.”

Dziewczynki wspaniale i z dużą pewnością siebie zaprezentowały przygotowane wiersze. Wykonania obu dziewczynek zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pomimo bardzo dużej konkurencji i wysokiego poziomu wszystkich uczestników, Agatka zajęła II miejsce!

Agatce i Wandzie składamy gratulacje i życzmy dalszych sukcesów.