Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.

W poniedziałek, 20 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

Misie po obejrzeniu bajki "Prawa dziecka", dowiedziały się jakie mają prawa. Poznały również organizację UNICEF, która zajmuje się promowaniem i ochroną praw dziecka oraz pracą na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata. Dzieci wypowiadały się na temat swoich praw, jak również przypomniały sobie o ich obowiązkach. Misie tańczyły do piosenki o prawach dziecka oraz wykonały piękny kwiatek, na którego płatkach zilustrowały wybrane przez siebie prawa.