Polska to Ziemia Ojczysta

i zawsze będzie mi bliska.

Tu nigdy nie jestem sam,

bo Polska, to jest mój kraj.

W piątek, 10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości.

To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.  Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się w sali "Misiów", aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali zaprezentowany przez wybrane dzieci ze starszych grup, taniec z wykorzystaniem barw narodowych, w którym brała udział Magda z naszej grupy Misiów. Przedszkolacy pięknie zaprezentowali się ze swoją piosenką "Wielkie święto", na  Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który stał się już naszą przedszkolną tradycją. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie czterozwrotkowego hymnu "Mazurka Dąbrowskiego". Rozmawiając o Polsce, dzieci wykonały piękną pracę plastyczną, w której nie zabrakło barw narodowych.

Był to piękny czas zadumy, refleksji i lekcji historii dla naszych przedszkolaków.