Zajęcia adaptacyjne, 29.08.23 r.

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód.

29 sierpnia odwiedziły nas dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczną wspaniałą przygodę z Misiem Uszatkiem.

Zajęcia plastyczne, ruchowe i taneczne, które zorganizowały nauczycielki pracujące w naszej placówce, miały na celu oswojenie, zwłaszcza najmłodszych, z nasza placówką i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką .

Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu, trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować . Temu służyły właśnie zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim nowe przedszkolaki miały szansę poznać nie tylko samo miejsce, ale również opiekunów oraz rówieśników z którymi będą przebywali.

Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych, mamy nadzieję, że dzieci we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji.

Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych, zwiększyły szansę na to, aby stać się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem.

W trakcie zabaw rodzice mogli wspierać swoje pociechy i towarzyszyć im podczas tego pierwszego pobytu w przedszkolu.

Jak można zauważyć po zdjęciach, zarówno dzieci jak i rodzice spędzili te adaptacyjne chwile radośnie i z uśmiechem na twarzach.