Pożegnania nadszedł czas, 22.06.23 r.

„Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. ”

Dzień 22 czerwca dla jednych był dniem zwykłym,jednak dla nas był on bardzo wyjątkowy, uroczysty, radosny, pełen zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Przedszkolaki spotkały się, na ostatnim w tym roku szkolnym, wspólnym świętowaniu – uroczystości pożegnania przedszkola.

Żegnaliśmy dzieci z grupy „Misie” i „Pszczółki”, które po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Dla nich zakończył się pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i już za chwilę rozpocznie się przygodna ze szkołą.

Przyjaźnie, które narodziły się w naszej placówce, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego dzieci nauczyły się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze.

To dla nich rano, młodsi koledzy wręczyli własnoręcznie wykonane zakładki i zaśpiewali, przygotowaną specjalnie na tę okazję, piosenkę.

Starszaki żegnając się z przedszkolem, dziękowały wszystkim, których w przedszkolu przez ten wspólnie spędzony czas spotkały.

Popołudniu zaś, w sali „Misiów” odbyło się uroczyste pożegnanie w towarzystwie rodziców oraz wręczenie 6 - latkom pamiątkowych dyplomów ukończenia przedszkola. Mogliśmy jeszcze raz powspominać wszystkie piękne momenty oraz trudne chwile na naszej wspólnej drodze. Nie jednemu łezka w oku się zakręciła.

Z piosenką na ustach, dzieci pożegnały się z przedszkolem oraz Misiem Uszatkiem. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor, a także Rodziców. Tym razem także nie zabrakło łez wzruszenia.

Wprowadzeni w wakacyjny nastrój życzyliśmy sobie wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód.

Raz jeszcze pragniemy podziękować Rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni!