Święto Rudy Śląskiej, 06.06.23 r.

6 czerwca Misie, Pszczółki i Muchomorki, wzięły udział w podniosłej uroczystości z okazji 25-lecia nadania aktualnego herbu miasta oraz premiery hejnału miasta Ruda Śląska.

W tygodniu, który poprzedzał uroczystość dzieci z zapałem przygotowywały chorągiewki w barwach miasta i ogromny herb miasta.

Przedszkolaki wykonały także przepiękny album z wyjątkowymi zdjęciami i pocztówkami, ukazującymi najważniejsze i najpopularniejsze obiekty w naszym mieście. Ten wyjątkowy prezent, nasi podopieczni wręczyli Panu Prezydentowi, by miał pamiątkę nie tylko związaną z miastem którym zarządza, ale także naszego przedszkola, do którego sam przed laty uczęszczał.

Udział w tym niecodziennym wydarzeniu, był doskonałą okazją do budowania poczucia tożsamości ze swoim miejscem urodzenia, zamieszkania i dumy z bycia małym Rudzianinem.