Znowu mamy I-sze miejsce!

Niezwykle miło nam poinformować, iż Kinga K. z grupy "Misie" zajęła I miejsce w konkursie plastycznym, tworząc przepiękną ilustrację do wiersza "Zwierzęta" Jana Brzechwy.

Konkurs pod hasłem Wiersze Jana Brzechwy „BRZECHWA GO”, został zorganizowany przez Urząd Miasta Ruda Śląska i Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej.

Celami konkursu było:

- Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci;
- Alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;
- Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych,
- Rozwijanie wyobraźni dzieci;
- Pielęgnowanie kultury języka i propagowanie czytelnictwa.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej jeden z wierszy Jana Brzechwy - dowolną techniką plastyczną (za wyjątkiem wyklejanek i innych nietrwałych w transporcie i utrudniających ekspozycję).

Cieszymy się niezmiernie, iż spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych, to właśnie praca Kingi została tak doceniona przez jury. Gratulujemy laureatce raz jeszcze!