Z ekologią za pan brat

Nie zaśmiecaj środowiska!
Po pikniku, po biwaku
Zawsze sprzątaj przedszkolaku!

W minionym tygodniu Krasnale zdobywały wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska.

Wszystko rozpoczęło się od obejrzenia teatrzyku kukiełkowego i zapoznania z tematem segregacji śmieci. Następnie przedszkolaki przystąpiły do działań praktycznych, w czasie których utrwalały kolory pojemników do segregacji oraz tworzyw, jakie można, a nawet należy sortować. W czasie zabaw badawczych, sprawdzały właściwości szkła, plastiku i papieru, co pomogło w segregowaniu obrazków z różnymi rodzajami śmieci.

W celu kształtowania postawy proekologicznej, dyskutowaliśmy jak oszczędzać energię i wodę oraz jak możemy pomóc naszej planecie w tym, aby cieszyła się z naszej obecności na niej.

Nie zabrakło także ćwiczeń w dostrzeganiu rytmów i ich kontynuacji, a przy okazji maluszki mogły poćwiczyć swoje paluszki przy zabawach z klamerkami.

Oczywiście poza wspomnianymi aktywnościami, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i ćwiczyliśmy nasze nóżki oraz słuch. A także, wykonaliśmy wieloetapową prace plastyczna, która rozpoczęła się od ciecia pasków papieru na kawałki a zakończyła ozdobieniem portretu naszej planety wybrana przez dzieci mimiką.

Mamy nadzieje, że zgromadzona wiedza i umiejętności stanowić będą podwaliny do tego, by każdy Krasnal mógł zostać prawdziwymi strażnikami przyrody!