Dzień Bajek, 19.07.2022 r.

We wtorek 19 lipca obchodziliśmy w przedszkolu dzień baśni i bajek.
W tym dniu do przedszkolnych sal zawitały dostojne księżniczki, mężni superbohaterowie, kowboje i urocze zwierzaki.

Po śniadaniu na wszystkich czekała nie lada niespodzianka. Podekscytowane przedszkolaki otrzymały bilety wstępu na seans bajkowy w Kinie Misia Uszatka. W sali kinowej dzieci mogły wymienić je na kubeczek popcornu, a następnie zajęły wyznaczone miejsca. Przedszkolaki z uwagą obejrzały historię "Czerwonego Kapturka", po czym udały się do sali Misiów, aby wziąć udział w grach i zabawach sprawdzających wiedzę o najpopularniejszych baśniach i bajkach.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń oraz niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni. Historie klasycznych baśni i bajek kształtują w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio i inne. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami.
Ten dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przede wszystkim jednak dostarczył dzieciom szczerej radości, a taki był główny cel naszych działań.