Dzień Sportu, 14.07.2022 r.

W drugim tygodniu wakacyjnego dyżuru w naszym przedszkolu odbył się Dzień Sportu. W sportowych zawodach wystartowały wszystkie obecnie w tym dniu przedszkolaki.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Filmik z rozgrzewki i zakończenia zabaw<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Celem sportowych zmagań było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.
Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.
Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a żarliwie kibicowanie można było usłyszeć na pobliskim osiedlu.
Wszyscy uczestnicy Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe dyplomy.