Konkurs "Moja książeczka - stwórz własną bajkę" - mamy II miejsce!

Grupa "Muchomorków" w zeszłym roku, w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała", napisała "Legendę o polskiej fladze".

W tym roku postanowili wysłać swoje dzieło na miejski konkurs "Moja książeczka - stwórz własną bajkę", organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 42 w Rudzie Śląskiej.

Głównymi celami konkursu było:

- promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych,

- promowanie twórczości i kreatywności młodych artystów,

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wrażliwości artystycznej i wyobraźni uczestników.

Z racji tego, iż konkurs skierowany był do indywidualnych przedszkolaków i uczniów, a nie całych grup, "Muchomorki" reprezentowała Maja L., która wykonała nowe ilustracje do bajki oraz Natalia, która przepisała treść legendy.

Praca dziewczynek została doceniona i zdobyły one II miejsce we wspomnianym konkursie.

Pozostałe przedszkolaki, z racji tego, że przyczyniły się do powstania legendy, także zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Raz jeszcze gratulujemy nagrodzonym dziewczynkom i wszystkim "Muchomorkom"!