WIOSNO, ACH TO TY!

Kiedy się rozgniewa groźna pani zima,
zmienia się w Marzannę i władać zaczyna.
Sypie gęstym śniegiem, wody skuwa lodem,
sroga, rozgniewana powiewa wciąż chłodem.

Kiedy mroźnej zimy ludzie dosyć mają,
jak ją do odejścia skłonić - wymyślają.
Chcąc, by prędzej wiosna zawitała,
zrobili Marzannę - ze słomy jest cała.

Kiedy się ociepli, puszczą grube lody,
odpłynie wraz z nimi wrzucona do wody

21 marca Pszczółki z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszej grupie przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, dzieci założyły w sali mini ogródek, siejąc w nim warzywa, by mogły podziwiać jak pięknie rosną. Nasi mali badacze wyruszyli także na spacer do ogrodu przedszkolnego, aby odnaleźć w nim pierwsze zwiastuny wiosny. W czwartkowe przedpołudnie spotkaliśmy się w ogrodzie, aby wspólnie z całą społecznością przedszkolną wziąć udział w tradycji topienia Marzanny. Następnie grupy starsze przemaszerowały w kolorowym korowodzie na plac Jana Pawła II, aby wraz z władzami miasta przywitać Wiosnę.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.