• Odwiedziło nas: 1681941

Turniej Mini Piłki Nożnej dla dzieci w wieku przedszkolnym 28.09.2018 r.

W piątek 28 września dzieci z naszego przedszkola brały udział w Turnieju Mini Piłki Nożnej dla dzieci w wieku przedszkolnym zorganizowanego z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Organizatorem turnieju było Miejskie Przedszkole nr 39 im. Bajkolandii oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe Gwiazda Ruda Śląska. Celem turnieju było rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia, kształtowanie kulturalnych nawyków, cech charakteru a w szczególności świadomej dyscypliny i karności oraz rozwijanie wzajemnych kontaktów między placówkami przedszkolnymi. Na zakończeniu turnieju wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a zawodnicy medale. Turniej dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić kilka godzin, zintegrować się z dziećmi z innych przedszkoli oraz zachęcił do gry w piłkę wielu miłośników tego sportu.