Sprzątanie Świata – sprzątanie Rudy Śląskiej, 21.09.2018 r.

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję.

Dnia 21 września wszystkie dzieci wyruszyły, aby posprzątać najbliższą okolicę z odpadów. Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w przynoszeniu śmieci. Uzbieraliśmy kilka pełnych worków przeróżnych odpadów. Przedszkolaków bardzo zasmucił fakt, iż ludzie tak bardzo zanieczyszczają środowisko. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.