Goście z salonu fryzjerskiego

Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że w wieku przedszkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli – skoro rozczesywanie nie jest przyjemne, to jakie ma być cięcie? W tym tygodniu przedszkolaki ” przeniosły się do salonu fryzjerskiego”. Dzieci zapoznały się z narzędziami pracy fryzjera, nazwami fryzur, akcesoriami używanymi do tworzenia fryzur oraz dekoracją salonu fryzjerskiego, miały też okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.

Mieliśmy przyjemność gościć mamę Natalki i Mai, które przybliżyły dzieciom zawód fryzjera, opowiedziały o rożnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy. A na koniec na głowach dzieci ” jak prawdziwe wróżki” wyczarowały fantazyjne fryzury. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas, i piękne fryzury.