Filharmonia Przedszkolaka, saksofon, 21. 12. 2017 r.

W czwartek 21 grudnia, w przeddzień przedszkolnej Wigilii dzieci odwiedziły Szkołę Muzyczną, w ramach Filharmonii Przedszkolaka. Gwiazdą spotkania był Pan Mariusz Mączka- saksofonista, który koncertował w takich instytucjach jak: NOSPR w Katowicach, Filharmonia Śląska w Katowicach, Filharmonia Zabrzańska, Opera Śląska w Bytomiu, Gliwicki Teatr Muzyczny. Współpracował z Orkiestrą Miasta Tychy -,,AUKSO”. Dzieci poznały całą rodzinę saksofonów (altowy, sopranowy, tenorowy, barytonowy) i wysłuchały ich brzmienia, ponieważ Pan Mariusz potrafi zagrać na każdym z nich, co jest bardzo trudną umiejętnością. W czasie koncertu wysłuchaliśmy zimowych utworów takich, jak „Sanki”, „Bałwan” oraz wielu piosenek i kolęd w improwizacji na saksofon. Koncert wprowadził nas w świąteczno- zimowy nastrój.