Barbórka w przedszkolu, 5. 12. 2017 r.

Barbórka to święto, które w naszym przedszkolu obchodzimy  wyjątkowo uroczyście.  Z tej okazji  5 grudnia zaprosiliśmy pana Marcina, tatę Tobiasza, który jest górnikiem i pracuje w Kopalni Węgla Kamiennego w Rudzie Śląskiej. Obchody rozpoczął program artystyczny, przygotowany przez panie i dzieci wszystkich grup. Nasz gość miał okazję wysłuchać pięknych wierszy i piosenek o górniczej pracy, były też tańce śląskie tj. grozik i trojak oraz życzenia zdrowia i pomyślności. Warto także wspomnieć, iż dzieci w tym dniu wyglądały wyjątkowo pięknie i uroczyście. Z dumą prezentowały tradycyjne śląskie stroje, kolorowe wianki oraz czapki górnicze.

Nasz gość przekazał dzieciom wiele bardzo ciekawych informacji na temat pracy w kopalni, opowiadał o Skarbniku i Świętej Barbarze. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoją wiedzę, zdobytą na zajęciach. Opisywały wygląd munduru i opowiadały jak powstał węgiel. Miały też mnóstwo wnikliwych pytań na temat zawodu górnika i pracy pod ziemią. Nasz ekspert cierpliwie odpowiadał na każde z nich.

Na zakończenie spotkania dzieci jeszcze raz złożyły panu Marcinowi życzenia z okazji jego święta, wręczyły drobny upominek oraz pozdrowiły słowami „Szczęść Boże!”.