Przedszkolak ekologiem, 15. 11. 2017 r.

Nasze Przedszkole od dawna realizuje wybrane treści z zakresu edukacji ekologicznej, kształtując u dzieci prawidłowe postawy prospołeczne i proekologiczne. Stwarzamy sytuacje dydaktyczne umożliwiające dzieciom obserwacje pozytywnych i negatywnych skutków działalności człowieka w środowisku przyrodniczym. W tym celu organizujemy spotkania z ludźmi mającymi wpływ na ochronę przyrody, dzieci mają wówczas okazję na zdobywanie informacji na interesujący ich temat.

W środę, 15 listopada, nasze przedszkole odwiedziły panie pracujące w Urzędzie Miasta, w wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, aby opowiedzieć przedszkolakom jak ważne jest segregowanie śmieci. Na początku wszyscy z zaciekawieniem słuchali wiersza o „Tośkowym spacerku”, w którym to ludzie zaśmiecali las. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że nie wolno wyrzucać śmieci do lasu, a panie wprowadziły określenie „nielegalne wysypisko śmieci”. Przedszkolacy byli oburzeni faktem, iż są ludzie którzy nie szanują przyrody.

W trakcie zajęć, dzieci utrwaliły sobie kolory pojemników na śmieci oraz to, jaki rodzaj odpadów wrzucać do każdego z nich. Mali ekolodzy bardzo zaskoczyli przybyłych gości swoją wiedzą na ten temat.

Dziękujemy naszym gościom za ciekawe zajęcia i wspólnie spędzony czas.