Mycie rąk, warsztaty, 14. 11. 2017 r.

Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony jest od 2008 roku i został zainicjowany przez ONZ. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi (zwłaszcza dzieci) do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki pro zdrowotnej. 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka na temat mycia rąk oraz praktyczne warsztaty dla dzieci, przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Grabiec z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej. Dzieci doskonale wiedziały, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk oraz z dużym zaangażowaniem myły ręce nie pomijając żadnego z etapów. A zadanie miały utrudnione, ponieważ ręce były posmarowane olejem i posypane majerankiem, który obrazował „zarazki” na rękach dzieci. Nasze dzieciaki wywiązały się z tego zadania na medal!