Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, 10. 11. 2017 r.

Wychowanie patriotyczne od lat stanowi integralną część procesu wychowawczo-dydaktycznego naszego przedszkola. Postawę patriotyczną kształtujemy już od najmłodszych grup, które poznają swoją ulicę, swoje miasto, udekorowane z okazji ważnych świąt państwowych flagami, godłem narodowym. Dla dzieci staje się jasne, że mieszkamy na tym samym terenie, mówimy po polsku, łączy nas symbol – Orzeł Biały, biało – czerwona flaga i hymn narodowy.

W piątek 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada), które w tym roku, nabrało szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny został udekorowany biało-czerwonymi balonami, natomiast sala „Misiów” zamieniona została w scenę teatralną, na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci z wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony.

Z tej okazji wszystkie grupy wspólnie z personelem przedszkola zebrały się w sali „Misiów”, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Nasze obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Polak mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Później wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z pięciu grup przedszkolnych dumnie prezentowały pieśni patriotyczne.

Uroczystość była jedną z pierwszych lekcji historii w życiu przedszkolaków, którą na pewno zapamiętają.

Jedenasty Listopada

Jest w kalendarzu taka data,

wspominał o niej tata.

Biała, czysta jak miłość;

miłość do Ojczyzny.

Czerwona ,niczym krew;

polskiego mężczyzny.

Jest taki dzień na Świecie,