Koncert muzyczny, 8. 11. 2017 r.

Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą oni swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię oraz uczy samodzielności myślenia.

W środę, 8 listopada, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na koncert muzyczny, przygotowany przez uczniów ze Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej. Podczas tego koncertu młodzi słuchacze wysłuchali jesiennych utworów, granych na różnych instrumentach muzycznych. Wielką niespodzianką był występ absolwenta naszego przedszkola – Tymona, który zaprezentował swoje umiejętności gry na klarnecie. Wspaniali wykonawcy przygotowali również  wesołe i ciekawe choreografie taneczne, przygotowane specjalnie dla młodych i wymagających widzów. Artyści byli ubrani w barwne stroje, co przykuło uwagę dzieci. Pod koniec koncertu wszystkie dzieci, mogły razem z wykonawcami zaśpiewać piosenkę o kolczatym kasztanku.

Koncert okazał się wielkim przeżyciem dla dzieci oraz wywołał wiele radości i pozytywnych emocji.