Spotkanie "Ludzi z pasją".

30 października w naszym przedszkolu zawitali panowie, którzy opowiadali dzieciom o swoich pasjach i zainteresowaniach. Obaj panowie są mieszkańcami naszego miasta. Spotkanie miało na celu pokazanie młodym ludziom, że warto mieć w swoim życiu pasję i hobby.

Pan Janusz to modelarz, który już od ponad 14 lat tworzy najróżniejsze konstrukcje z zapałek.
W jego kolekcji są m.in.: czołg, zegar, wieża Eiffla, szyby kopalniane, chatki góralskie, szachy. Aktualnie pan Janusz wykonuje szopki bożonarodzeniowe. Opowiadał dzieciom jak powstają te arcydzieła i ile czasu trzeba poświecić na ich wykonanie. Zdradził nam, że do tej pory na wykonanie swoich konstrukcji wykorzystał ponad 5 milionów zapałek. Model aparatu fotograficznego, który wykonał można zobaczyć w witrynie studia fotograficznego „FOTO-JADZIA” mieszczącego się w Nowym Bytomiu.

Pan Stanisław – numizmatyk z zamiłowania, pokazał przedszkolakom część swoich zbiorów monet
i banknotów. Mogliśmy podziwiać pieniądze, którymi płacili nasi dziadkowie, pradziadkowie
a może nawet i prapradziadkowie. Wśród tych wspaniałych zbiorów, znalazły się waluty zarówno polskie jak i zagraniczne. Pan Stanisław, pokazał nam także, okazyjne monety wydawane dla upamiętnienia różnych ważnych wydarzeń. Wszystkie zbiory, umieszczone były w specjalnych klaserach i szczegółowo opisane. Dzieci, mogły za pomocą szkła powiększającego, dokładnie przyjrzeć się rewersowi i awersowi różnych monet.