Wizyta pszczelarza.

20 października w naszym przedszkolu gościliśmy pszczelarza. Przybyły gość, podzielił się z dziećmi swoją wiedzą, na temat życia i zwyczajów pszczół. Pszczelarz opowiadał o tym, jak długo pszczoły żyją na naszej planecie i jak wyglądała ich ewolucja.

Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w naszym życiu pełnią te pracowite owady i jakie zwyczaje panują w ulu. Pszczelarz z wielką pasją opowiadał o swojej pracy w pasiece. Wyjaśnił, czym różni się osa od pszczoły.

Przedszkolaki dowiedziały się czym żywią się pszczoły, co produkują i w jaki sposób spędzają zimę. Nasz gość pokazał mały ul oraz plastry miodu. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć rój pszczół oraz odszukać ich królową. Pszczelarz przyniósł i pokazał swoim słuchaczom różne narzędzia potrzebne w jego pracy: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój pszczelarza oraz ramki na plastry miodu.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja pysznego i zdrowego miodu. Spotkanie pozwoliło na zdobycie wielu cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.

Dziękujemy naszemu gościowi za mile spędzony czas.