O bezpieczeństwie z Panem policjantem.

17 października nasze przedszkole odwiedził  specjalny gość. Tego dnia, dzieci miały okazję spotkać się  z panem policjantem, który chętnie opowiadał o swojej pracy oraz przestrzegał przed różnymi  niebezpieczeństwami.

Na początek, przedszkolaki dowiedziały się jak powinien wyglądać prawdziwy mundur policyjny oraz odznaka i legitymacja. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały wyposażenie policjanta na służbie i miały okazję dotknąć prawdziwej, policyjnej pałki. Następnie pan policjant przedstawiał dzieciom różne sytuacje, dzięki czemu przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się, gdy na przykład zaczepia nas ktoś obcy lub co zrobić, gdy w piasku wykopiemy podejrzany pocisk. Przypomniał także jak należy zachowywać się jako pieszy oraz wytłumaczył, dlaczego tak ważne jest aby zapinać pasy podczas jazdy samochodem. Dzieci nauczyły się także pozdrowienia w języku migowym oraz utrwaliły sobie jak powinna wyglądać pozycja obronna „żółwik”. Na zakończenie dzieci dostały kolorowanki, oraz zaproszenie na podwórko, w celu obejrzenia  prawdziwego, policyjnego wozu.

Dzieci były zachwycone wizytą tak ważnego i ciekawego gościa i z  niecierpliwością będą czekać na kolejną, umówioną wizytę.