Sprzątanie Świata 2017

15 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi paniami przyłączyły się ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tegorocznej akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie standardu selektywnej zbiórki. Wszystkie dzieci wiedzą, że należy segregować śmieci i dlaczego należy to robić.

W ramach akcji, nasi przedszkolacy wyszli  poza teren przedszkola w celu  posprzątania ze śmieci najbliższej okolicy. Niestety spotkaliśmy się z ogromnym zanieczyszczeniem terenów leżących blisko naszej placówki. Uzbieraliśmy sześć pełnych worków różnego rodzaju odpadów, które powinny znaleźć się w śmietnikach. Mamy nadzieję, że udział w tej akcji uświadomi naszym przedszkolakom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.