Poznajemy różne zawody - spotkanie z bibliotekarką

Bibliotekarka każdego dzionka,
wita nas zawsze ciekawą książką.
Na chmurki, smutki i drobne psotki,
pani bibliotekarka wyciąga...książki.

W środę, 17 kwietnia, naszą grupę odwiedziła wyjątkowa osoba.  Przybyła do nas w niecodzienny sposób, bo na miotle!

Nasz gość okazał się najprawdziwszą czarownicą! Ale proszę się nie obawiać, gdyż to była wyjątkowo miła i sympatyczna czarownica!

Na samym początku spotkania, nasz gość, w ramach propagowania głośnego czytania, zaprezentował dzieciom książkę pt.: "Przepraszam, czy jesteś czarownicą", w której główny bohater, czarny kot Herbert czując się nieco samotny, chętnie przesiaduje w bibliotece publicznej. Pewnego razu dowiaduje się z "Encyklopedii czarownic", że czarownice lubią czarne koty. Ale jak ma znaleźć czarownicę, skoro nigdy żadnej nie widział? "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?" - pyta Herbert kolejne osoby - skutki są jednak opłakane. Zrezygnowany wraca do biblioteki... i tam czeka go niespodzianka! A jaka? O to już musicie dopytać swoje pociechy :)

Książka okazała się idealnym wstępem do omówienia pracy naszego gościa. Bo jak się okazało, Pani Janina jest nie tylko przesympatyczną czarownicą, ale także bibliotekarką w pobliskiej Szkole Podstawowej!

Krasnale z zainteresowaniem słuchały, na czym polega praca Pani Janiny.

Równie wielkim zainteresowaniem cieszyła się możliwość lotu na miotle!

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wyjątkowe spotkanie! I zgodnie z obietnicą, następne odbędzie się już w miejscu pracy Czarownicy :D