W POSZUKIWANIU WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone,

bazie srebrne, jak deszczyk...I co jeszcze?
Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka,
i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankac

Święta Wielkanocne są nośnikiem wielu wartości religijnych, moralnych, a także patriotycznych. Poprzez swoją obrzędowość i kolorystykę mają również wpływ na rozwój poczucia estetyki.
Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które spędzamy w gronie rodzinnym. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele.
Koniec marca był dla Pszczółek okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest przygotowanie koszyka wielkanocnego. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą. Tradycją naszego przedszkola jest poszukiwanie prezentów zostawionych przez Zajączka w naszym ogrodzie.