Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1116417
  • Do końca roku: 22 dni
  • Do wakacji: 195 dni

Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 10.11.23 r.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”
Jak każdego roku w okolicach 11 listopada nasze przedszkole wraz z całą Polską obchodzi uroczyście Święto Niepodległości. W tym roku nasze świętowanie przypadło na dzień 10 listopada. 
#szkoładohymnu

 

 

Wszystkie grupy zebrały się w sali “Misiów”, aby uroczyście obchodzić ten ważny dzień. W całej sali dominowały biało-czerwone barwy i symbole narodowe. Dzieci z każdej grupy ubrane były w piękne galowe stroje z przypiętymi biało-czerwonymi kokardami narodowymi.

Nasze obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania konkursowego wiersza zaprezentowanego przez Agatkę z grupy "Muchomorki", po czym byliśmy światkami przepięknego tańca przygotowanego przez grupy starszaków, pod bacznym okiem pani Patrycji.

Po krótkim przedstawieniu zobaczyliśmy film pt. “Polak mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych.

Kolejnym punktem programu był Przegląd Pieśni Patriotycznej, podczas którego każda z grup zaprezentowała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną.

O godzinie 11:11, łącząc się z przedszkolami i szkołami w całym kraju włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu!” i odśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego” – 4 zwrotkowy hymn narodowy.

Tego tez dnia, galeria prac naszych przedszkolaków, mieniła się biało-czerwonymi barwami a każdy z nas z dumą określał siebie jako patriotę.